Ahoj! Dnes to jsou přesně 3 ROKY od spuštění serveru MineHub.cz! Musím říct, že 3 roky nám všem utekly hrozně rychle - pamatuji si, jako by to bylo včera co jsme plánovali založení tohoto serveru, abychom dokázali že to vždycky jde, když se chce.

Rozhodně to však nebyly snadné 3 roky. Hned po prvotních úspěšných dnech, hráči začali odcházet. První krize nastala už v roce 2020 v létě. Tehdy jsme na serveru měli přes den průměrně 3 hráče. Věděli jsme že je třeba něco dělat. Začali jsme obepisovat snad všechny YouTubery na CZ/SK scéně. Většina z ncih se ani neobtěžovala odepsat - nakonec nám však jeden odepsal! Jeho jméno je Sysel, který nám natočil propagační video - tohle byla záchrana celého serveru a "nový" start (zde se začalo říkat "starý minehub" a "nový minehub"! - Ano, již po půlroce provozu :D). Tato reklama nám přinesla mnoho nových hráčů, aktivně jsme měli 80 lidí. Tito hráči se udrželi opravdu dlouho, někteří dokonce doteď.

Rok 2021 utekl jako lavina, avšak rozhodně se toho dělo hodně zajimavého: probíhaly spolupráce s dalšími YouTubery (Trospy, Hestreng, Sooftik), mnoho zábavných eventů (MH má talent aj.). Tento rok nás nepostihla žádná větší krize hráčů.

Rok 2022 byl pro MineHub rozhodující. Již od začátku roku server začal silně upadat, hráči odcházeli a noví moc nepřicházeli. Věděli jsme, že je třeba něco dělat, ale neměli jsme upřímně moc plánů a nápadů. Zkoušeli jsme nové triky pro propagaci serveru, jako jsou TikTok videa, které ale úspěchu nikdy nedosáhly. Začalo to vypadat opravdu zle, řekli jsme si, že to prostě musíme změnit. Hráčům jsme slíbili update serveru k začátku léta. To se ale bohužel nic neudálo - celé léto byl například k dispozici spring box. 2 týdny před koncem léta jsme stále vůbec nic neměli a co bylo ještě horší - server už neměl peníze na provoz, vypadalo to, že server k 4. 10. 2022 prostě skončí. Začali jsme opravdu rychle pracovat - za 14 dnů jsme dokázali udělat nový Survival. Tentokrát jsme ale šli více na jistotu. Přidávali jsme věci, o kterých jsme věděli, že je hráči mají rádi. Nemohli jsme už nic riskovat. Survival 2 se spustil 1. 9. 2022 a světe div se - zafungovalo to! Hráči, kteří to s náma už skoro vzdali se najednou vraceli a začali hrát. Někteří samozřejmě přestali hrát definitivně. Cítili jsme, že to ale nestačí. Hráči sice byli, ale chtěli jsme se zkusit posunout výše. V listopadu přišla naprostá změna - náš developer quijibo11CZEzačal nahrávat YT shorts, které jsme přidívali i na TikTok a IG reels. Počty hráčů začaly raketově růst a videa najednou měla sta tisíce zhlédnutí. Z mrtvého Survivalu 1 se najednou stal nejnavštěvovanějším serverem MineHubu - 30 - 40 hráčů denně. Věděli jsme, že teď to již nesmíme pokazit. Začali jsme updaty dělat ještě častěji. Nejen, že se počet hráčů udržoval, ale dokonce stále přibývali noví hráči.

Rok 2023 - Aktuálně se nacházíme v nejlepším období co server kdy měl. Na soc. sítích se nám nesmírně daří. Hráči přibývají a server žije jako nikdy předtím. (A to převážně díky quijibo11CZE )

Děkujeme všem, co jste se za námi za ty 3 roky někdy podívali a nebo si u nás zahráli. Doufám že se zde uvidíme i příští rok, a to třeba i ve větším počtu! Na závěr bych rád upřímně poděkoval CELÉMU ADMIN-TEAMU A EVENTER-TEAMU - i díky nim je MineHub tím, čím je.

Vidíme se zase rok!

Za celý Admin-Team charvyCZ